Zadbaj o dobrą widoczność

Zadbaj o dobrą widoczność

Zwłaszcza w większych samochodach nie można sobie pozwolić na to, by widoczność była w jakimkolwiek stopniu ograniczona. Kierowcy zawodowi bardzo dobrze to wiedzą. Ci, którzy za kierownicą takiego samochodu siadają sporadycznie, mogą nie być świadomi tego, że nawet w najlepszych samochodach dostawczych nasza widoczność i tak jest bardzo mocno ograniczona, przez co jakiekolwiek dalsze uderzenie w nią powoduje, że zaczynają się pojawiać realne kłopoty z obserwowaniem drogi. Trzeba reagować. Zwłaszcza jeśli problemem jest coś tak banalnego, jak lusterko Iveco Daily.

Wymień, co trzeba wymienić

Uszkodziło się lusterko Iveco Daily lewe? A może ktoś pożyczył sobie lusterko Iveco Daily prawe? Niezależnie od tego, które lusterko ucierpiało, konieczna jest jego wymiana w podejściu natychmiastowym.

Nie trzeba się bać kosztów, ponieważ nawet lusterko Iveco Daily oryginalne, także jeśli jest to lusterko Iveco Daily nowe, wcale nie jest drogie. A nie trzeba też oczywiście kupować lusterka nowego. W zupełności wystarczy lusterko Iveco Daily używane. Warto wspomnieć o tym, że części Iveco Daily są dość tanie. Z innymi markami nie zawsze jest tak różowo.

Zadbaj o swoje szyby

Ogromne znaczenie w takich samochodach mają także szyby. Długie kilometry w trasie powodują, że pojawia się masa okazji do poważnych uszkodzeń lub chociażby zadrapań. Te ostatnie wcale nie powinny być ignorowane, ponieważ skutek takiego obrotu spraw może być bardzo smutny. Rozpraszanie się światła na uszkodzonej szybie, zwłaszcza w nocy, to krótka droga do poważnych kłopotów, przez co można się spodziewać, że czegoś na drodze nie zauważymy. W dzień, w dobrych warunkach, kłopotu nie widać, a w nocy, w gorszych warunkach, nie będzie widać dziury na drodze.